Pentti Järvinen palkittiin ansaitusti Varsinais- Suomen Urheilugaalassa

22.3.2022

Naantalin Voimistelijoiden pitkäaikainen ohjaaja ja hallituksen jäsen Pentti Järvinen palkittiin ansaitusti Varsinais-Suomen Urheilugaalassa Naantalin kaupungin nimeämänä seuratyöntekijänä. Varsinais-Suomen Urheilugaala pidettiin lauantaina 19.3.2022.

Pentti on toiminut Naantalin Voimistelijoiden hallituksessa vuosina 2007-2021 muun muassa aikuisliikunnan vastaavana ja rahastonhoitajana. Pentti on oikeudenmukainen, diplomaattinen ja rakentava toiminnassaan. Hän on kuunnellut jäsenistön toiveita aktiivisesti ollessaan itse riviliikkujana lukuisilla seuran viikkotunneilla. Vaikka hallitustyö NVO:ssa on tältä erää tullut päätökseen, jatkaa Pentti edelleen seuran Powercircuitin ohjaajana.

Naantalin Voimistelijat onnittelee lämpimästi Penttiä ja kiittää häntä seuran eteen tehdystä työstä!